Hledat

TOPlist

Banner

Hlučná skupinka mládeže, sedící večer 12.4.2010 na lavičkách před MŠ ve Škroupově ulici v Hradci Králové, upoutala pozornost místních obyvatel. Vesele se bavící společnost kolem sebe rozhazovala odpadky, nedopalky cigaret a popíjela alkohol. Před přijíždějící hlídkou se snažila utéct. Byla však zadržena. Strážníci zjistili, že se mezi mládeží nachází i patnáctiletý mladík, ze kterého je cítit alkohol. Orientační dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 0,14 promile alkoholu v dechu. Pro mladíka si přijela matka, která byla strážníky telefonicky vyrozuměna. Ostatní uklidili okolí dětského hřiště a místo opustili. O události bude informováno oddělení sociálně právní ochrany dětí MmHK.

Zdroj: www.hradeckralove.org

Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Název a ceník nového koupaliště schválili v úterý 6.4.2010 královéhradečtí radní. Základní vstupné pro dospělého bude 90 korun, respektive 80 korun s čipovými hodinkami, děti do šesti let budou mít vstup zdarma. Koupaliště Flošna by mohlo první návštěvníky přivítat už v květnu.

Jméno dostalo podle lokality, v níž stojí. Té se v Hradci Králové podle zachované vojenské pevnůstky říká Flošna už od konce 18. století. „O pomoc s výběrem jména jsme požádali děti z našich základních škol a některé návrhy byly opravdu velmi originální. Stromovka, Gejzír nebo třeba Hrobka krále Salamouna, nakonec se ale radní přiklonili k vžitému pojmenování. Třída, která ho vymyslela, bude mít za odměnu vstup zdarma,“ řekl primátor Divíšek.

 

 

Zdroj: Radnice

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Letošní Velikonoce proběhly za snesitelného počasí a přiznám se, potěšilo mě, že jsem i na začátku nového milénia viděl spousty koledníků i ve velkém městě :-) kterým Hradec Králové bezesporu je. Zaujala mě také hláška Radka Hulána, člověka, který bývá zdrojem zajímavých informací o mobilních telefonech a technických vychytávkách: „Velikonoce – skupinka ožralých individuí žebrá o alkohol a mlátí ženy. Jako ateista křesťanským svátkům nerozumím...“. Zdá se mi, že je to pohled tendenčně zjednodušený, možná úzkoprsý. Během pondělí jsem viděl spoustu otců doprovázejících své malé syny, jak chodí koledovat a vyprášit své známé a kamarádky. Ten obrázek se mi líbil. Je dobře, že nezůstáváme sedět doma. Je dobře, že navštěvujeme sousedy a pokračuje v tradici, byť se jedná o tradici církevní a církev považuji za bezohlednou firmu, s nepříliš humánní sociální politikou a s velmi nehumánní historií.

 

JB - www.buchelt.cz

05.04.2010

 

Dobrý den. Je 1. dubna, chcete-li apríla, a spouštíme stránky Hradubice.cz v novém hávu. Jak vidno o apríl v tomto případě nejde, ale datum se nám "hodilo do krámu", vezmete-li v potaz, že se můžete hned z úvodní stránky jedním kliknutím přesunout do fiktivního města Hradubice, kde užijete zábavu se smyšlenými články (oranžové stránky). Na těchto modrých stránkách se však budete nadále dočítat reálné informace z Hradce Králové, Pardubic a blízkého okolí. Věříme, že se Hradubice s těmito novými stránkami stanou více aktualizované a Vámi čtené. Stýská se Vám po starých stránkách? Ještě chvíli si je můžete připomínat zde.

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Netradiční závod se uskuteční v sobotu 15. května 2010 od 9:30 dopoledne. Jde o přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl jeden společný na půlce cesty. Trať má cca 10,1 kilometrů (z každé strany). Běží se za každého počasí.
Start Pardubice: Poděbradská ulice - zastávka
MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu)
Start Hradec Králové: Lipky – zastávka
MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice) (křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká)
Cíl:
Čeperka (restaurace „U Metelků“ – zasloužené občerstvení)

Bližší informace a registrace na www.ph7.cz

Netradiční závod se uskuteční v sobotu 16. května 2008 od 9:30 dopoledne. Jde o přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl jeden společný na půlce cesty. Trať má cca 10,1 kilometrů (z každé strany). Běží se za každého počasí.
Start Pardubice: Poděbradská ulice - zastávka
MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu)
Start Hradec Králové: Lipky – zastávka
MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice)
(křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká)
Cíl:
Čeperka (restaurace „U Metelků“ – zasloužené občerstvení)

Bližší informace a registrace na www.ph7.cz

Po dokončení stavby Magnum přímo v centru Parduic se v tomto městě kutá dále. Vedle obchodního domu Tesco roste další obchoďák a kus vedle druhé multikino v Pardubicích (nutno podotknout, že stávající CineStar je od nového multikina vzdálen vzdušnou čarou 500 metrů). Co nevidět se uzavře plavecký bazén v Pardubicích a bude se zde dělat rozsáhlá rekonstrukce a nové aquacentrum. Hradec Králové připravuje pro změnu koupání venkovní za několik stovek miliónů korun, tak snad se už konečně dočkáme. Zůstaňme ještě u sportu a povšimněte si opět zmodernizované pardubické ČEZ Arény; Hradec nezůstává pozadu fanoušci ledového ostří se mohou těšit na zmodernizovaný ČEZ Stadion. A nakonec zmíňka o královéhradeckém Terminálu hromadné dopravy, též za několik set miliónů korun. Kdo jste ještě neviděl, doporučujeme shlédnout - svezte s MHD po příjezdu na Hlavní nádraží ještě o jednu novou zastávku dál...

19. 7. 2008 - HRADEC KRÁLOVÉ

V sobotu ráno skončil předčasně na letišti v Hradci Králové festival Happy Days. Ten měl podle původních plánů organizátorů trvat jedenáct dnů. Akce ale během tří dnů přilákala pouze tisícovku návštěvníků. Pořadatelé přitom festival označovali za největší prázdninovou párty v historii Čech.

Zatím není jasné, jestli se účastníkům bude vracet vstupné. „Velice neradi Vám musíme oznámit, že festival Happy Days jsme museli předčasně ukončit z důvodu nízké návštěvnosti a nepřízně počasí,“ uvedli pořadatelé na internetových stránkách akce.

Předpokládá se, že pořadatelé utrpěli vysokou finanční ztrátu. „Velice nás mrzí tato skutečnost. Situace je pro nás velice obtížná, zejména finančně. Proto Vás prosíme o co největší toleranci, pokud možno ve všech ohledech.

Podle jednoho z organizátorů Jaroslava Judase měla podle původního předpokladu denní návštěvnost činit několik tisíc lidí. "Měl to být první ročník, ale začít tak velkým festivalem bylo zřejmě velké sousto," řekl Judas. Prodělek odhadl na několik miliónů korun.

Neúspěch nezpůsobilo jen počasí

"Hlavní příčinou nezdaru bylo zřejmě počasí, ale přes velkou snahu pořadatelů selhala i řada dalších faktorů," řekl dramaturg festivalu Radek Laurin.

Organizátoři avizovali, že na akci vystoupí stovky hudebních skupin, desítky divadelních souborů z oblasti pohybového a alternativního divadla, multimediální umělci a další. Součástí festivalu měl být taneční stan, sportovní aréna, workshopy, umělecké dílny nebo módní přehlídky.

Už čtvrteční zahajovací večer však naznačoval problémy. Na hlavní hvězdu - newyorskou skupinu Fun Lovin' Criminals - se přišlo podívat pouze několik stovek fanoušků. Koncert navíc začal s dvouhodinovým zpožděním, což organizátoři omlouvali technickými problémy.

Zdroj: seznam.cz

Rychlostní silnice propojující Hradec Králové a Pardubice (R37) je téměř postavena. Největší dálniční křižovatka ve střední Evropě je v tuto chvíli rozestavěna v České republice u Opatovic nad Labem. Silnice kříží rychlostní silnici R35, která se napojuje na dálnici D11 na Prahu a Polsko. Na východě silnice míří na Brno a Olomouc. Zde Vám unikátně přinášíme foto ze stavby. Video simulaci si pusťte v v sekci video.

Netradiční závod se uskuteční v sobotu 19. května 2007 od 9:30 dopoledne. Jde o přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl bude jeden společný na půlce cesty. Trať má cca 10,5 kilometrů (z každé strany). Závodu se mohou zúčastnit i handicapovaní, jako vozíčkáři, slepci s doprovodem a další.
Start Pardubice: Cihelna – zastávka MHD č. 16 „Cihelna, točna“ (křižovatka ulic K Rozvodně a Kunětická)
Start Hradec Králové: Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice) (křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká)
Cíl: Bukovina nad Labem (hostinec „U Buku“ – zde se účastníci závodu dočkají zaslouženého občerstvení)
Bližší informace o akci a možnost registrace naleznete na webu pořadatele: www.ph7.cz.

Banner