Hledat

TOPlist

Banner

VýlovDvě tuny násady kapra a asi 700 kg tržního tolstolobika, tolik ryb bylo v březnu vyloveno v hradeckém rybníku Cikán.

„Poslední výlov rybníka Cikán byl udělán zhruba před deseti lety. Rybník po celou dobu totiž sloužil k chytání ryb na udici. Měli jsme však velký problém s pytláky. Ryby ubývaly v nehorázném množství. Našimi prostředky jsme nebyli schopni zajistit ochranu, proto jsme přistoupili k tomu, že v tomto rybníku chováme v největší míře násady ryb, které následně přemisťujeme do jiných rybníků,“ řekl Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Doplnil, že většina vylovených ryb putovala do rybníku Výskyt. Na rybníku Cikán byly vyloveny dvě tuny kapří násady, která by měla dorůst do váhy čtyři tuny. „Tyto ryby budou určeny pro vánoční trh, kdy opět ryby z místních rybníků budou prodávány pod značkou Hradecký kapr,“ podotkla Lenka Zídková, předsedkyně představenstva společnosti Městské lesy Hradec Králové.

„Rybník Cikán je posledním nerekonstruovaným rybníkem Městských lesů Hradec Králové. Jeho hráz je v dezolátním stavu. Měl by vzniknout projekt na rekonstrukci, v rámci oprav by se v příštím roce současně udělalo i odbahnění, přičemž toto bahno, které je plné živin, bude použito k rekultivaci lesní půdy,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

zdroj: hradeckralove.org

 

Ilustrační fotoJarní vítání turistů letos nebude tradičně pod Bílou věží, ale novou turistickou sezonu město přivítá 1. dubna v lese. Právě tam se totiž koncentrují novinky pro rodinnou turistiku. Aktuálně to bude naučná přírodní stezka.

 

Celý článek...

Pokud ne ven, pak do královéhradeckého Adalbertina se v sobotu 24. března 2012 jaro určitě dostaví. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zde pořádá od 9 do 16 hodin již tradiční Velikonoční jarmark, na kterém to jarem a blížícími se Velikonocemi vonět bude. Ve všech sálech Adalbertina a na přilehlém parkovišti totiž uvidíte celou stovku řemeslníků, lidových umělců a prodejců velikonočních artefaktů i všelikých pochutin ze všech koutů republiky.

Celý článek...

Při procházce lesem kousek za Hradcem vás postraší hejkal, u rybníka spatříte vodníka sedícího na vrbě, na ohništi si opečete špekáček, vyspíte se v chatě pronajaté od lesníků a vyrazíte dál. Sen? V novohradeckých lesích se to na jaře díky nově otevřené pohádkové stezce, opravě rybníka Výskyt a dalším zlepšením stane skutečností. Některé změny potěší i bruslaře a cykloturisty využívající lesní cesty s živičným povrchem.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Nová lávkaPěším i cyklistům by již od června měla sloužit nová lávka přes Orlici, která nyní spojuje místo mezi univerzitním kampusem a historickým centrem města. Autorem návrhu lávky je Mirko Baum. Náklady na její výstavbu se pohybují kolem 25,5 milionu Kč, přičemž část této sumy bude financována z dotace Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ilustrační fotoTéměř sedm tisíc jízdenek si od poloviny ledna do konce února zakoupili přes mobilní telefon cestující hradecké městské hromadné dopravy. Mobilem si mohou pasažéři zajistit jízdenku přestupní nebo celodenní. Kromě běžného způsobu objednání jízdenky SMS zprávou funguje v Hradci i unikátní a jednodušší systém prozvonění - takzvaná mobilní jízdenka na zavolanou.

 

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Náměstí 28. říjnaNáměstím 28. října, tedy prostorem mezi obchodním domem Tesco a kostelem Božského srdce Páně, bude protékat voda v podobě malého potoka a nemá to být jediná zvláštnost tohoto prostoru. Chystaná rekonstrukce zmíněného náměstí přinese řadu novinek, které tuto frekventovanou část centra města zatraktivní.

 

Celý článek...

 

Oblíbenému hradeckému kinu, které potopili i zastupitelé, hrozí konkurz. Zanikne třetí nejúspěšnější „kamenný“ biograf?

Celý článek...

Ilustrační fotoNa vzájemné spolupráci se dohodli představitelé Královéhradeckého a Pardubického kraje a společně podávají žádost o zápis do Seznamu nemateriálního kulturního dědictví ČR. Mohlo by jít o první, důležitý krok na cestě do UNESCO. Na rozdíl od svého souseda Královéhradecký kraj dosud nemá na této prestižní světové listině zapsanou žádnou památku.

 

 

Celý článek...

Lávka přes OrliciJako jednoduchá perokresba nad korytem řeky působí nově usazená mostní konstrukce spojující břehy Orlice mezi zimním stadionem u Jiráskových sadů a univerzitním kampusem. V místě původního přívozu panuje čilý stavební ruch, aby mohla lávka začít v červnu sloužit pěším a cyklistům.

Celý článek...

 

 

Budování důležité dopravní tepny, která spojí východ a západ republiky, dost možná začne od východu i od západu.

Celý článek...

More Articles...
Banner