Hledat

TOPlist

Banner
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Své týmy do logicko-orientační hry můžete přihlásit do pondělí 9. června 2014 do půlnoci. Hra se pak uskuteční v sobotu 14. června 2014. Více informací a registrace na stránkách http://leonardo.ph7.cz/

Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

Bližší informace a registrace na www.ph7.cz

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

 

Na jednom brehuMezinárodní festival Na jednom břehu již dvanáctým rokem oživuje řeku Orlici v Hradci Králové náplavou širokého hudebního proudu world music. Pro opakované rozmary květnového počasí letošní ročník nezakotví v Letním kině, ale v novém přístavišti - v okolí Divadla Drak . V  sobotu 31. května 2014 zde zaplní dva skvělé akustické sály i open air scénu před divadlem . Atmosféra letního festivalu se prolne s klubovou intimitou a dramaturgie bude tradičně bohatá na jména současné world music, jazzové i indie scény. Na třech pódiích se budou střídat hudebníci a hudebnice z Čech, Slovenska, Maďarska a Velké Británie.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ve Východních Čechách přišli s unikátním projektem. V autobusech MHD si nyní mohou cestující zkrátit cestu do práce tréninkem mozku. Na obrazovkách v autobusech se jim totiž promítají i cvičení, která rozvíjí jejich mozkovou činnost. Tento nápad nejdříve zkouší v Hradci Králové, Pardubicích a Liberci, poté se plánuje jeho rozšíření na další města.

Celý článek...

Stezka Hradec Kralove-Kuks

Na cyklostezce z Hradce Králové k baroknímu hospitalu v Kuksu, která je součástí mezinárodní Labské stezky, se to díky mírné zimě cyklisty hemží i během zimních měsíců. My vás ale 4. dubna zveme na oficiální zahájení letošní cyklosezóny.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již osmým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 17. května 2014 v 9:00. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

 

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start zazní v obou městech současně – v Pardubicích Poděbradská ulice - zastávka MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu) a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice)(křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká).

Celý článek...

GJKT

Historická budova královéhradeckého Gymnázia J. K. Tyla je po rekonstrukci. Studenti a učitelé se do Gočárovy stavby z druhé poloviny 20. let minulého století vrátili v pondělí 10. března.

Celý článek...

Trabantem na konec světaV pátek 14. března bude v Biu Central uveden nový dokument Dana Přibáně o jeho cestě napříč Jižní Amerikou až na konec světa Trabantem. Film přijede režisér i sám uvést a po skončení bude zodpovídat na dotazy. Pro diváky navíc Bio Central připravuje i taneční párty ve foyer. Hrát bude DJ Jinan a diváci mohou přijít v kostýmech z let sedmdesátých.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové – Ve čtvrtek 13. března proběhnou v Hradci Králové velkolepé oslavy Evropského dne mozku. Při jejich pořádání se spojily dvě instituce, zabývající se tréninkem a rozvojem mozku na světové úrovni. Jsou jimi hradecká neurolaboratoř Commservis.com a Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.

Evropský den mozku se slaví již od roku 1998 a je prvním dnem světového týdne mozku. Při této příležitosti se setkávají špičky v oboru neurologie po celém světě a pořádají různé přednášky a akce pro veřejnost.
„Každoročně pořádáme oslavy dne mozku v neurolaboratoři, letos jsme se však rozhodli přiblížit problematiku mozku a jeho tréninku i širší veřejnosti a připravit pro ně větší akci. Málokdo ví, že nejsou posilovny jen pro tělo, ale i pro mozek. Většina lidí se zaměří jen na křížovky a více pro svůj mozek nedělá. Tam se ale slova často opakují, takže po chvíli přestanou být kvalitní metodou tréninku,“ říká mentální koučka Markéta Fixová z hradecké neurolaboratoře.

Celý článek...

Zájemci o pohyb na bruslích, kolech nebo skateboardech ve skateparku v Šimkových sadech už mohou areál využívat každý den. Přes zimu fungoval jen o víkendech. Od pondělí do čtvrtka je sportoviště otevřeno od 14 do 20 hodin, v pátek od 14 do 21, v sobotu od 12 do 21 a v neděli od 12 do 20 hodin. Celodenní vstupné činí 40 korun.

Letitý hasičský stadion mezi ulicemi Brněnská a 17. listopadu za strojnickou průmyslovou školou by se měl proměnit v moderní sportovní a výcvikový prostor pro hasiče. „Časový horizont první etapy je do konce roku 2015. Musí ale všechno vyjít tak, jak má,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje František Mencl.

Celý článek...

More Articles...
Banner