Hledat

TOPlist

Banner

Podívejte se na zajímavou mapu Hradce Králové: http://mapserver.mmhk.cz/flex/index.html?config=apps/config-mmhk-lesy.xml

Vítání nového roku zakončené ohňostrojem, zažije jako obvykle Velké náměstí na Nový rok, tedy 1. ledna, navečer. Program začne v 16 hodin promítáním kinožurnálu mapujícího život ve městě v roce 2013. Projekci na velkoplošnou obrazovku doplní podávání teplého punče a čaje. Jelikož filmová produkce poběží nonstop, mohou lidé chodit na Velké náměstí, kde zároveň dostanou čočkovou polévku, průběžně.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Česká republika – Lidé z celé republiky dostávají v těchto dnech unikátní možnost naučit se psát všemi deseti prsty na počítači. Díky internetu je to možné z pohodlí domova nebo kanceláře.

Spousta z nás píše různé texty na počítači dnes a denně. Spousta lidí píše denně na počítači v práci. Studenti nosí běžně notebooky do školy a píší vlastně neustále – seminární práce, referáty, o diplomové práci na vysoké škole ani nemluvě. Pak všichni přijdou domů a je na řadě vyřizování osobních mailů nebo jiných záležitostí souvisejících s psaním. To vše má jeden společný jmenovatel – počítačovou klávesnici. Otázkou ovšem je, jak rychle kdo z nás píše. Píšeme důležitou zprávu hodinu a pak se věnujeme dalším důležitým nebo příjemným činnostem nebo datlujeme třeba 4 hodiny a nezbývá nám už čas na cokoli jiného?

 

Celý článek...

Dva velké vánoční smrky zdobí od úterý Velké a Masarykovo náměstí, kde je po jejich cestě na návěsu vztyčily pomocí jeřábu Technické služby Hradec Králové, které se ve městě starají o kompletní vánoční výzdobu. Po usazení a upevnění je pracovníci této městské organizace následně ozdobili, aby je mohli v sobotu 30. listopadu večer spolu s další výzdobou rozsvítit.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje nový úsek silnice I/37 Březhrad – Opatovice. Tato 3,27 km dlouhá komunikace navazuje na obou stranách na dříve zprovozněné čtyřpruhové úseky silnice I/37, čímž je dokončeno kompletní spojení dvou nedalekých krajských měst, Pardubic a Hradce Králové, bezpečnou komunikací dálničního typu.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Vídeň – WIFI Trainer Award 2013 je název ocenění, o které se ve Vídni ucházel třiatřicetiletý trenér a kouč Tomáš Zdechovský, který má za sebou více než deset tisíc odučených hodin převážně v rámci kurzů měkkých dovedností. Z několika tisíc trenérů evropské sítě WIFI postoupil Zdechovský mezi tři finalisty a za svou inovaci v oblasti vzdělávání dospělých – výzkumu na poli neurotechnologií a tréninku mozku.

 

„Výzkumu mozku se věnuji mnoho let, snažím se poznatky z oblasti tréninku mozku převádět do praxe při svých školeních a doplňovat tréninkem na nejmodernějších přístrojích klasický obsah všech školení. Toho, že jsem se probojoval mezi tři nejlepší trenéry, si velmi vážím, protože komise vybírala z obrovského množství přihlášek a právě náš přístup k tréninkům vyhodnotila jako opravdu inovativní,“ komentuje účast v soutěži WIFI Trainer Award 2013 Zdechovský.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové -  I letos se v Hradci Králové a jeho okolí uskuteční
logicko-orientační hra, kde mezi sebou soutěží 2-5 členné týmy, kdo

dříve vyluští všechny šifry a dostane se tak do zdárného konce. Leonardo proběhne v sobotu 15. června 2013.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Ještě před dvěma lety se zdálo, že silniční, železniční, cyklistické i vodní spojení mezi Hradcem Králové a Pardubicemi zamrzlo v socialistických časech.Čtyřproudová silnicebyla na papíře už 30 let, ale stavbu vytrvale blokoval bývalý starosta Opatovic coby vlastník pozemku o titěrné velikosti 41 metrů čtverečních.Železniční dvoukolejkabyla pro tehdejšího ministra dopravy Gustava Slamečku na druhé koleji a jeho nástupce Vít Bárta ji rovnou zatrhl jako nepotřebnou a příliš drahou. Ocyklostezce mechu a perníkuse vedly jen plamenné projevy a obě města se obviňovala, kdo ji brzdí. Alodní doprava po Labi? Prý naprostý nesmysl.

A teď? Vše je jinak!

Staví se jak o závod, vykupují se pozemky, kohout se stovkami milionů korun najednou povolil, neurčité sliby střídá ujišťování, že už brzo bude podstatně líp.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již sedmým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 18. května 2013 v 9:00. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

Celý článek...

Hradec Králové – Ředitel královéhradecké neurolaboratoře Commservis.com Tomáš Zdechovský se probojoval mezi tři nominované na mezinárodní ocenění WIFI Trainer Award 2013. Jeho inovativní metodiku rozvoje kognitivních schopností a mentálního koučinku tak nyní posuzuje odborná komise ve Vídni. Za dobu existence soutěže (67 let) je to vůbec poprvé, co byl nominován český lektor. O jeho umístění bude rozhodnuto na slavnostním vyhlášení vítězů, které proběhne dne 6. června. Už samotná nominace je však pro Tomáše Zdechovského životním úspěchem.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

 

Byl pozdní večer – první máj -

večerní máj – byl lásky čas.

Hrdliččin zval ku lásce hlas,

kde borový zaváněl háj."

Všichni známe K.H. Máchu a jeho Máj. Na úvod jsem si dovolila použít úryvek jeho básně, abych si pomohla navodit vám romantickou atmosféru. Ne každý člověk je romantikem, ale neznám člověka, kterému by se nelíbilo slovo láska a to vše co k lásce patří. A před námi je teď období lásky.

 

Celý článek...

More Articles...
Banner