Hledat

TOPlist

Banner

královna EliškaV úterý 13. listopadu 2012 v 19:00 hodin se v královéhradeckém Adalbertinu uskuteční další ročník soutěže o titul "KRÁLOVNA VĚNNÝCH MĚST". Každé královské věnné město do ní nominovalo jednu svoji kandidátku a všech devět dívek se během soutěžního večera pokusí co nejlépe zvládnout následující disciplíny: předvedení dobových tanců, módní přehlídka ve společenských šatech, oblíbená volná disciplína a prokázání znalosti historie svého města.

 

Celý článek...

Noční Hradec královéHradecká kulturní a vzdělávací společnost za podpory Statutárního města Hradec Králové ve spolupráci s destinačním managementem Hradecko zve k prohlídce staroslavné Bílé věže. Pro letošní rok je provozní doba rozšířena tak, aby zájemci měli možnost navštěvovat dominantu města prakticky po celý rok. Od dubna do konce září každý den, po zbytek roku pak každou sobotu a neděli mohou navštívit věž ve dne. Noční prohlídky (od 20 do 24 hodin) se uskuteční každou první sobotu v měsíci.

To znamená, že již 6. října večer mohou zájemci vystoupat na ochoz věže a potěšit svůj zrak úchvatným pohledem na působivě osvětlené jedinečné panorama krajské metropole. Během výstupu na věž budou míjet slovutný a impozantní desetitunový zvon Augustin, který je třetím největším v naší zemi. Tento turistický tip se pro mnohé může stát vhodnou inspirací na nevšední dárek svým milým a blízkým.  (Poslední letošní noční prohlídky Bílé věže se uskuteční 3. listopadu a 1. prosince).

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

 

Vedení společnosti Městské lesy Hradec Králové chce v příštím roce nechat zpracovat projekt na tzv. zokruhování lesních cest. Na okruhu by tak in-line bruslaři a cyklisté mohli jet z Písečnice na Smiřickou hráz a po ní zpět směrem k lesnímu hřbitovu. 

Celý článek...

Kunětická Hora – „Rok 2012 není rokem katastrofickým, ale časem pro změnu a inspiraci, nikoli koncem světa.“ To je motto připravovaného festivalu Svatováclavské inspirace, kterým 29. září 2012 ožije státní hrad Kunětická Hora.

Celý článek...

 

Ještě v letošním roce chce vedení městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové u rybníka Výskyt vybudovat pomník kalamitám, který by připomínal červencovou ničivou bouři.

 

Celý článek...

 

Bezprostřední nebezpečí ohrožení zdraví a života lidí následky červencové bouře v příměstských lesích na mnoha místech už nehrozí, proto lesníci požádali orgán státní správy o změnu vymezení prostoru se zákazem vstupu. Nebezpečí ohrožení života, osob či majetku trvá i nadále v nejpostiženějších oblastech, kde už měsíc nepřetržitě pracuje těžká technika. Lesníci odhadují, že k úplnému zpřístupnění lesa dojde v září.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Od července by měl provoz kina převzít nový nájemce. V tomto duchu se snažilo postupovat vedení města v posledních měsících a použilo k tomu všechny právně dostupné mechanismy. Květnové zastupitelstvo dokonce souhlasilo s odstupným ve výši více než 2,5 milionu korun současnému provozovateli za to, že prostory k 30. červnu opustí a techniku, částečně městem již jednou financovanou, předá městu. Záležitosti kolem kina Centrál řeší orgány města intenzivně už od poloviny února letošního roku, po zveřejnění závěrů auditu, který ukázal na závažná pochybení soukromého provozovatele.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Přesně půl roku a jeden den uplynul od úmrtí Václava Havla, prvního českého prezidenta, světoznámého státníka, dramatika a disidenta. Město má v úmyslu po něm přejmenovat náměstí Svobody na náměstí Havlovo a uctít tím jeho památku. Ne náhodou je současný název náměstí synonymem událostí, u jejichž zrodu tento prezident stál. Radní vyslovili s tímto návrhem souhlas a konečné rozhodnutí bude náležet zastupitelstvu už příští týden.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Lávka přes OrliciNecelý rok trvala stavba nové lávky, která propojí Jiráskovy sady s univerzitním kampusem. Pomyslné brány této nové spojnice otevře veřejnosti čtvrteční desátá hodina večerní. Unikátní umělé osvětlení zajistí ještě večer dostatečné světlo všem cyklistům i pěším. Své jméno lávka teprve hledá.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozhodnutím rady města z úterý 29. května se nájemcem kina Centrál stane Petr Vítek, kterého doporučila také kulturní komise rady města. Budoucí nájemce převezme nebytové prostory za podmínek stanovených výběrovým řízením. Zastupitelstvo města se seznámilo s obsahem petice občanů za zachování artkina Centrál a potvrdilo, že město Hradec Králové má zájem na zachování artového typu kina v prostorách Centrálu. Tento zájem je vyjádřen mimo jiné i výběrem nového provozovatele.

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

 

I letos se v Hradci Králové a jeho okolí uskuteční logicko-orientační hra, kde mezi sebou soutěží 2-5 členné týmy, kdo dříve vyluští všechny šifry a dostane se tak do zdárného konce. Leonardo proběhne v sobotu 16. června 2012 od 12:00 do 24:00.

 

Celý článek...

More Articles...
Banner